
Встановлення твердопаливного котла
Встановлення твердопаливного котла
Вартість практично всіх енергоресурсів невблаганно повзе вгору. Природний газ за своєю ціною, вже практично із засобу обігріву перетворився на розкіш. І не дивно, що в багато жителів нашого славетного міста все частіше замислюються про установку твердопаливного котла. В якості «палива» для цих котлів підходять: дрова, вугілля, пілети (спресовані тирса або солома).
У Києві можна купити і універсальні моделі. Вони використовують в якості палива, в разі необхідності, нарівні з твердопаливними матеріалами також електрику і газ.
Установку твердопаливного котла в Києві в минулі роки здійснювали тільки тоді, коли неможливо було підключити газовий. Зараз варто задуматися про нього, як про альтернативу газовому. Ціна твердого палива істотно нижче газу та електроенергії. Далі ми визначимо плюси і мінуси різних котлів.
Види котлів на твердому паливі
Сучасний ринок теплотехнічного обладнання пропонує на вибір покупцеві чимало моделей, які можна придбати в Києві:
- Котли з ручним завантаженням палива;
- Автоматичні;
- Опалювальні печі
Серед котлів з ручним завантаженням є класичні моделі, котли тривалого горіння і піролізні.
При монтажі опалення, наприклад, на дачі там, де потрібно теплове обладнання, дешевше і простіше, найчастіше використовують класичні котли з ручним завантаженням палива.
В якості палива, ці опалювальні прилади використовують дрова і тирсу, торф і вугілля. Також спалювати можна непотрібний папір і картон, лушпиння з-під насіння, тирсу та інші подібні «горючі» відходи. Таким чином вирішується ще й проблема утилізації сміття.
Піролізні твердопаливні котли використовують деревину, як основний вид палива. Особливість цих моделей полягає в топці, яка має два відділення. В одному з них проходить процес термічного розкладання палива при обов'язковому нестачі кисню. Це і називається піролізом.
У друге відділення топки надходять піролізні гази, що виділяються в першій топці в процесі горіння. Туди ж прямує і вторинне повітря, що мінімізує збиток тепла в першому відділенні.
Відділення такого котла горизонтально розділені колосником, на нього завантажують паливо, через яке і проходить первинне повітря. У цьому, як уже й обмовлялося, і полягає головна відмінність піролізних котлів.
Наступна група твердопаливних котлів з ручним завантаженням – це котли тривалого горіння. Ці агрегати ще не отримали достатньо великого поширення через громіздкість і складнощі в обслуговуванні. Але прогрес не стоїть на місці, і стали з'являтися нові моделі, в яких всі незручності зводяться до мінімуму.
Автоматика в твердопаливних котлах
З метою зменшення людського фактора і, просто, витрат особистого часу твердопаливні котли обладнають автоматикою. Передбачається наявність бункера для завантаження вугілля або гранул і механізм дозування з подальшою автоматичною подачею в саму топку. Така система працює повністю автономно максимум тиждень. Є моделі з функцією & Quot; "повторний розпал" та Quot;. Ну і звичайно ж інтернет і сотовий зв'язок також вплинули на автоматизацію управління котлами. Вже з'явилися моделі, керовані дистанційно, за допомогою спеціальних електронних блоків.
Вся автоматика потребує постійного забезпечення електрикою. Тому такі котли відносяться до енергозалежних.
Опалювальні печі
Це класичний варіант, що використовувався ще нашими предками, але не забутий і в наш час. Сучасна опалювальна піч, крім обігріву будинку або дачі, може навіть застосовуватися для приготування їжі. Чудовий дизайн більшості моделей відмінно впишеться в інтер'єр будинку, а піч – камін додасть Вашому житлу трохи аристократичного лиску.
Високий показник ККД, легкість в обслуговуванні, економність робить їх гідним кандидатом на роль основного інструменту обігріву невеликої будови.
Вибір: енергозалежний або енергонезалежний котел
Для енергозалежних моделей важливим фактором є стабільна подача електроенергії. Так як всім додатковим приладам, а саме вентиляторам для нагнітання в камері згоряння повітря, електронним панелям управління, тощо потрібна електроенергія, без якої котел може припинити працювати.
Конструкція типового твердопаливного котла
Твердопаливний котел являє собою просто піч, до якої приєднаний контур циркуляції води.
Іноді передбачено наявність в контурі циркуляції відкритого розширювального бака. Пояснюється це тим, що в більшості твердопаливних котлів застосовується природна циркуляція рідини в контурі.
Сьогодні ринок перенасичений різноманітними твердопаливними котлами. Для установки Ви можете придбати на вибір котли різної потужності, розміру і форми.
Значна частина сучасних твердопаливних котлів боїться перегріву. Через це вони потребують уваги та догляду при експлуатації. Пояснюється це просто: їх не можна моментально зупинити. Зустрічаються моделі, оснащені механізмами захисту від перегріву. Їх кілька типів.
Найбільш поширений зводиться до додавання холодної води в теплообмінник по термоклапану, якщо надійде сигнал від термодатчика. Ще один тип зводиться до установки «буферної» ємності на виході з котла, або ємність навіть може бути вбудована в нього. У даній ємності перегріта вода просто змішується з прохолодною водою. Є ще один спосіб -. Це слив перегрітої води з опалювальної системи, що в першу чергу захищає систему, а не котел.
Підключення твердопаливного котла
Монтаж твердопаливних котлів — процес стандартний, що складається з декількох етапів. Ось вони:
- Підготовка місця установки;
- Установка системи відводу продуктів горіння;
- Монтаж котла;
- Проектування схеми і установка радіаторів і всієї опалювальної системи;
- Пристрій системи безпеки і монтаж розширювального бака;
- Обв'язка бойлера.
Перед тим як провести монтаж твердопаливного котла, потрібно максимально серйозно підійти до вибору місця, де буде змонтовано все потрібне обладнання. Твердопаливні генератори теплоти в жодному разі не можна встановлювати в житлових приміщеннях — для цих цілей потрібно обладнати окреме приміщення з ефективною системою вентиляції. Це допоможе уникнути потрапляння продуктів горіння в житлові кімнати.
Установку твердопаливних котлів необхідно робити на фундаменті 10-20 см. В якості підставки підійде спеціальний подіум або армована бетонна стяжка. Також раджу підставку підстрахувати сталевою пластиною (товщиною не менше 0,6 мм) підійде також азбест (5 мм). Не можна забувати і про облаштування місця під монтаж твердопаливного котла, а також, що важливо, захистити від горіння місце під завантажувальними дверцятами. Для цього буде достатньо листа металу 50х70 см.
Облаштування димоходу
Це один з ключових пунктів монтажу опалювальної системи. Монтаж опалювальної системи неможливий без правильної установки димоходу твердопаливного котла. Я думаю, всім зрозуміло, що завдання димоходу – це відведення продуктів горіння і топкових газів. Основна вимога до димаря – наявність гарної тяги, відведення газів і диму з топки. При монтажі димовідвідних труб всі стики необхідно обробляти герметиком, що додасть стійкості до впливу високих температур. У сучасних димоходах так само повинні бути передбачені технологічні отвори для чищення сажі і збірники конденсату.
Проектування та монтаж системи трубопроводів
Буде не зайвим, перед тим як провести підключення твердопаливного котла до системи опалення, провести розрахунок всіх параметрів трубопроводів, задіяних при подачі теплоносія. Всі розрахунки робляться, виходячи з потужності агрегату — враховується кількість радіаторів і протяжність трубопроводу.
Обв'язка твердопаливного котла
Обв'язувати котел необхідно для того, щоб уникнути перегріву різних елементів, що зрештою збільшить термін роботи всієї опалювальної системи.
Для системи опалення, що працює на твердому паливі, дуже важлива правильна схема обв'язки котла, оскільки механізми автоматизації недостатньо ефективні, а правильне обв'язування може створити саморегулюючу систему. Цей процес досить складний, разом з тим вартість послуг з вирішення цієї проблеми не можна назвати дуже вже високою. Щоб уникнути проблем, раджу Вам довіритися фахівцям.
Основні переваги та недоліки установки твердопаливних котлів у будинку
Переваги такого котла:
- Нескладна конструкція і легкість в обслуговуванні;
- Доступна ціна на паливо (в порівнянні з газом);
- Інерційність – нагрів кам'яного або цегляного заснування, в принципі, можна зарахувати до плюсів: чим більше котел нагрівається, тим сильніше від нього тепловіддача;
- Велика кількість сучасних моделей автоматизовані.
Мінуси таких котлів:
- Час від часу доведеться чистити зольник і топки, також завантажувати паливо;
- Суворі правила безпеки;
- Робота котла залежить від рівня та тиску рідини в системі, вода, щоб уникнути відкладень, потребує фільтрації;
- ККД нижче ніж у інших типів котлів;
- Висока інерційність: може бути і мінусом — можливий перегрів;
- Досить незручно регулювати режим обігріву (знову ж через інерційность).
Враховуючи всі перелічені плюси і мінуси, Ви вже самі можете зробити висновки і вирішити – чи потрібна Вам установка твердопаливного котла. З цінами з монтажу можете ознайомитися в розділі «прайс».
Висновки
На якому котлі зупинити свій вибір – це Ваше рішення. Плюси підключення твердопаливного котла очевидні, і найголовніше: навіть у разі космічного стрибка ціни на газ, наступної зими Ви не замерзнете – в будинку є меблі! а на вулиці – дерева.
Обігрів Вашого будинку буде повністю залежати від Вас. Відсутність потреби підключатися до газової магістралі, повна автономність, використання вугілля, торфу, пелетів (не кажучи вже про деревні відходи) істотно дешевше газу. Також, що важливо, в даній опалювальній техніці немає високого тиску і легкозаймистих речовин, як в тих же газових. Твердопаливний котел надійний, безпечний і довговічний – він прослужить свій термін безвідмовно при будь-яких умовах.
Твердопаливний котел використовується як основний або додатковий пристрій обігріву будинку або котеджу. Ви заощадите гроші, а головне — не замерзнете в зимові холоди.
- Встановлення бойлера
- Монтаж водопостачання
- Монтаж каналізації
- Встановлення душової кабіни
- Виклик сантехніка на дім
- Заміна змішувача
- Встановлення унітазу
- Заміна батарей опалення
- Опалення приватного будинку
- Монтаж теплої підлоги
- Встановлення рушникосушки
- Монтаж котелень
- Монтаж газового котла
- Монтаж твердопаливного котла
- Прочищення каналізації
- Ремонт кухні
- Ремонт ванної кімнати
- Ремонт туалету
- Пайка мідних труб
- Зварювання поліпропіленових труб
- Зварювальні роботи
