
Монтаж каналізації
Монтаж каналізації в приватному будинку і квартирі
Детальніше ознайомитися з цінами наших послуг ви можете на сторінці: "прайс".
Домашній затишок важко уявити без якісної та надійної каналізаційної системи. Її монтаж і — це не така вже й складна справа. Для багатьох навіть може здатися захоплюючою. Вона чимось нагадує складання дитячого конструктора. Адже перед початком робіт з монтажу каналізації потрібно провести ретельний розрахунок, обмір і попереднє складання необхідних деталей.
Тобто монтаж каналізації починається зі складання схеми. У цій схемі враховується те, де будуть розташовані стояки, фітинги, діаметр і довжину труб і місця розташування сантехнічного обладнання. У більшості нових багатоповерхівок квартири вже підключені до інженерних систем каналізації та водопостачання. Монтаж каналізаційних мереж з нуля, як правило, проводять власники новозбудованих приватних будинків. Мешканці багатоповерхівок нерідко стикаються з потребою ремонту каналізації або часткової її заміни. У будинках, що були побудовані ще в радянські роки, частковий ремонт зношеної каналізації, напевно, не зможе вирішити всіх проблем.
Каналізація в заміському будинку і квартирі
У стандартних квартирах цілком вистачає одного стояка. У приватних будинках з кількома поверхами, або, якщо Ви щасливий володар двох'ярусної квартири, одного стояка вже не вистачить. Обов'язково враховуйте при складанні схеми те, що сантехнічне обладнання потрібно розміщувати максимально компактно. Приймаючи рішення про заміну каналізації в квартирі, можна використовувати стару схему, але не завжди. Наприклад, при заміні чавунних труб на полімерні, на жаль, скопіювати схему повністю не вдасться. Буде потрібно провести розрахунок нової схеми. При проведенні ремонтних робіт у квартирі, складання схеми розводки відбувається відносно легко. А ось, монтуючи каналізацію заміського будинку або котеджу, без розробки проекту не обійтися. Крім внутрішніх комунікацій, потрібно потурбуватися і про зовнішню каналізацію.
Здійснюючи монтаж каналізації в Києві, кожен може вибрати труби з різних матеріалів: чавунні, полімерні (пластикові), азбестоцементні або керамічні. Ці сантехнічні вироби, кожної групи, мають якісь переваги, але в той же час є й недоліки. Великим попитом на даний момент користуються полімерні труби. Вони відрізняються стійкістю до корозії в агресивному середовищі. Зате бояться високих температур. З'єднують їх «в розтруб». Іноді – зварюванням або просто склеюванням.
Чавун – перевірений роками матеріал для монтажу каналізації. Труби з цього матеріалу зарекомендували себе як надійні і довговічні, до того ж вони відрізняються відмінною звукоізоляцією. Істотний їх недолік – велика вага.
Азбестоцементні і керамічні труби характеризуються міцністю, легкістю, до того ж вони без швів. Їх кладуть на цегляну кладку або бетонну плиту. Такі труби, однак, «Потіють», тому що швидко гріються і охолоджуються
Укладання каналізаційних труб
Приступаючи до роботи, вивчіть всю доступну інформацію, де йдеться, як правильно провести монтаж водовідведення. Зараз найбільшою популярністю користуються самопливні каналізації. Займаючись монтажем труб, дуже важливо підібрати необхідний діаметр, а також їх ухил. Цей вибір залежить від кількості виходів на сантехніку.
Каналізація в приватному будинку
Грамотно зроблена каналізація нагадує дерево. У цьому дереві головний стояк – це стовбур, а гілки – відводи до сантехніки і побутової техніки. У Києві та області для монтажу каналізації зазвичай використовують труби з пластику.
Розводка каналізації в приватному будинку складається з таких етапів: розводка всередині будинку, виведення на вулицю (зовнішня каналізація) і система очищення стоків. Каналізаційну комунікацію, бажано, по максимуму приховати всередині стін, пускаючи труби по перекриттях і під підлогою, а також з інших недоступним куточкам будинку. Товщина стінок труб не повинна перевищувати 22 мм. Цією щільності вистачає для стабільного функціонування водовідведення всередині приміщення.
Зовнішня каналізація
Зовнішня каналізація – це підземна комунікація. Прокладають її під невеликим нахилом, на глибині близько метра. Каналізаційні труби під землею піддаються відчутному тиску, так як розташовуються нижче зони промерзання грунту. Товщина стінок труб для підземної прокладки вдвічі більше труб для внутрішніх робіт. Їх діаметр від 110 до 200 мм, він залежить від довжини та потрібної пропускної спроможності системи. Зовнішня каналізація виводить фекальні маси і стоки прямо до очисної установки.
Автономна каналізація і системи очищення
Найскладніший етап монтажу автономної каналізаційної системи – це очисна установка. Існують локальна очисна установка і так званий "септик". Вони головним чином відрізняються один від одного способом очищення стічних мас. Автономна очисна установка являє собою резервуар, куди стікаються стоки з каналізації. Після обробки виходить очищена вода.
Каналізація приватного будинку, укомплектована локальною очисною установкою, компактна і зручна. Проте є в неї один істотний мінус – енергозалежність. У цих установках для прискорення розкладання збагачують воду киснем двома повітряними компресорами. Щоб уникнути попадання назовні неочищеної рідини, якщо відключать електроенергію, каналізація автоматично відключається.
Демонтаж каналізації
Перед початком робіт з монтажу каналізації в будинку або квартирі, що давно експлуатуються, необхідно демонтувати стару систему труб. Саме на цьому етапі часто і виникають проблеми, особливо там, де каналізаційній системі вже стукнув далеко не перший десяток років. З'єднання труб у таких випадках елементарно злиплися, закоксувалися. Проблеми так само можуть з'явитися при демонтажі труб, вмурованих у стіну.
Роботи з монтажу каналізації починаються зі складання схеми. У цій схемі враховується те, де будуть розташовані стояки, фітинги, діаметр і довжину труб і місця розташування сантехнічного обладнання.
- Встановлення бойлера
- Монтаж водопостачання
- Монтаж каналізації
- Встановлення душової кабіни
- Виклик сантехніка на дім
- Заміна змішувача
- Встановлення унітазу
- Заміна батарей опалення
- Опалення приватного будинку
- Монтаж теплої підлоги
- Встановлення рушникосушки
- Монтаж котелень
- Монтаж газового котла
- Монтаж твердопаливного котла
- Прочищення каналізації
- Ремонт кухні
- Ремонт ванної кімнати
- Ремонт туалету
- Пайка мідних труб
- Зварювання поліпропіленових труб
- Зварювальні роботи
