
Чистка димоходів
Чистка димоходу
Погана тяга в котлі, печі або каміні негативно позначається на роботі опалювального обладнання і здоров'ї людини. Найчастіше причина в забитій трубі для відводу диму. Вирішується ця проблема за допомогою чищення димоходу. Вдихання чадного газу порушує доступ кисню до клітин більшості органів, це призводить до отруєння і гіпоксії. Що найнеприємніше – цей газ прозорий і не має запаху.
Крім зворотної тяги димоходу (попадання чадного газу в приміщення), засмічення шкідливі:
- зменшенням тепловіддачі перешкодою служить шар сажі;
- зносом внутрішніх стінок димоходу – одна з причин появи тріщин;
- наліт попелу приховує можливі дефекти – з-за цього неможливо провести нормальний профілактичний огляд;
- при великому скупченні сажа може загорітися, особливо коли в димоході є тріщини.
При топці твердопаливного котла утворення сажі відбувається набагато інтенсивніше, ніж у газовому. Особливо якщо використовуються смолисті сорти деревини, наприклад сосна.
Отже, дизельні і газові котли потребують чищення набагато рідше. Одного разу на рік буде достатньо. Чистити димохід мангалу в кафе, ресторанах та інших закладах громадського харчування за нормами потрібно щомісяця.
Особливості чищення димоходу твердопаливного котла
Найдешевше тепло дає твердопаливний котел. Незважаючи на деякі недоліки, жителі Києва все частіше зупиняють свій вибір на цьому виді обігріву. Природно, особливою популярністю вони користуються у приватному секторі та власників заміських будинків.
Димар потребує постійного періодичного чищення. Періодичність залежить в першу чергу від навантаження на опалювальний прилад. При інтенсивному використанні чистити котел потрібно не рідше ніж раз на три-чотири місяці. У крайньому випадку слід обмежитися двома разами на рік. Однак все ж затягувати не варто.
Метод чищення потрібно вибирати, виходячи зі структури димоходу. Якщо він прямоточний і ступінь засмічення незначна, то згодиться і хімічний. Пічні канали та складні, опосередковані димоходи з великим наростом сажі можна якісно очистити тільки за допомогою механічної чистки.
Способи прочищення димаря
Існує два перевірених роками способи чищення димоходів:
- механічний;
- хімічний.
Всі вони по-своєму ефективні. Мають як переваги, так і недоліки. Залишається тільки вибрати оптимальний для кожного конкретного випадку. Без належного огляду зробити цей вибір правильно досить-таки складно.
Механічний
Перевірений століттями спосіб. При великому бажанні чищення труб можна виконати й самому, але правильніше буде викликати сажотруса. Роботу доведеться робити на висоті, потрібне також спеціальне обладнання.
Якщо шар сажі більше 3мм – знадобиться професійний набір сажотруса. Це троси, гирі, спеціальні йоржі, гнучкі штанги і вали. Крім сажі димохід може бути забитий будівельним сміттям, гілками і тд. Якщо таке засмічення не вдається подолати за допомогою гирь і пробійників або відбійних молотків – справи кепські. Швидше за все, доведеться демонтувати трубу або розбирати цегляний димар.
Хімічний
Використовуючи різноманітні сучасні хімічні засоби, можна якщо не повністю очистити, то значно зменшити ступінь засмічення димоходу. Це можуть бути порошки, брикети, рідина і т. д. Їх головне призначення – перешкоджати утворенню нальоту.
Так само за допомогою хімічного чищення димоходу можна зняти невеликий наліт – до 3мм. Завдання цього методу, в першу чергу, підтримувати чистоту.
Чистка димоходів трубочистами «Сантекс-Сервіс»
Наші майстри виконують свою роботу якісно, і з почуттям відповідальності. Чистимо димоходи, починаючи з печей і камінів, і закінчуючи промисловими котельнями. У перелік наших послуг, пов'язаних з цим питанням, входить:
- обстеження димоходу на наявність тріщин та випадкових предметів;
- чистка димарів від сажі, листя, птахів і пташиних гнізд;
- чистка мангалів і витяжок у кафе і ресторанах.
Звертайтеся, Ви не розчаруєтеся результатами нашої роботи! Зв'язатися з нами можна, зателефонувавши за номерами, вказаними вгорі сторінки, або заповнивши онлайн-заявку.
- Встановлення бойлера
- Монтаж водопостачання
- Монтаж каналізації
- Встановлення душової кабіни
- Виклик сантехніка на дім
- Заміна змішувача
- Встановлення унітазу
- Заміна батарей опалення
- Опалення приватного будинку
- Монтаж теплої підлоги
- Встановлення рушникосушки
- Монтаж котелень
- Монтаж газового котла
- Монтаж твердопаливного котла
- Прочищення каналізації
- Ремонт кухні
- Ремонт ванної кімнати
- Ремонт туалету
- Пайка мідних труб
- Зварювання поліпропіленових труб
- Зварювальні роботи
